12.06.2021 kl 12:00-03:00

XI Satserinna Sõirapäev Saatses

Sõirapäev tutvustab Saatse piirkonna kui „kohupiimanulga“ traditsioone ning tutvustab Setomaa tunnustoitu - sõira. Sõirapäeval õpetatakse sõira valmistama ning külastajate osalusel valitakse sõirameistrid. Unikaalset seto laulutraditsiooni esitavad leelokoorid, esineb seto rahvatantsurühm ja kuulata saab seto pillimängu karmoshkal. Päeva jooksul toimuvad kiiking, slackline, parkuuri õpitoad. Oma tööd tutvustavad piirivalvurid ja muuseumi matkarajal saab loodust avastada koos giidiga. Uudistamiseks on avatud hulk ümbruskonna talusid, kes sellel päeval avavad oma väravad ja kutsuvad külla. Toimub laat ja süüa saab nii sõira kui ka muud head seto sööki.

Sõirapäeva programm on tasuta.

Sõira degusteerimine 2€

Laadale kauplemiseks registreeru: http://bit.ly/laadale_kauplema 

Oma osalemisest sõirakonkursil anna teada aadressil saatse@setomuuseum. ee või telefonil 5342 1428. Osaleda saab kahes kategoorias - traditsiooniline seto sõir ja kaasajastatud kohupiimajuust. Rahvale degusteerimiseks tuleb kohale tuua 2kg sõira või kohupiimajuustu kategooria kohta ning osalejatele makstakse korraldajate poolt 15€. 

Setodel on sõira kohta tore ütlemine: kus sõira, seal sõpru. Seega on Sõirapäev just see koht, kus mõnusalt seltskonnaga aega veeta.

Toetajad: Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kultuurkapital ja Setomaa vald.