Kohale tulemine ja parkimine

 

Autoga

Tasuta parkimisalad leiate kõigi meie muuseumide juurest. Ekskursiooni bussiga liikujatel tasub enne külastust kokku leppida, kuhu on soovitatav suuremad masinad parkida.

Tasub meeles pidada, et Setomaa valla ainuke bensiinijaam asub Värskas ning lähemad tanklad jäävad Räpinasse, Vastseliinasse, Võrusse ja Põlvasse.

Ühistranspordiga

Bussiliiklus pole Kagu-Eestis just kuigi tihe, kuid hea planeerimise korral on see täiesti tehtav. Tartu poolt on võimalik bussidega jõuda nii Värskasse, Saatsesse kui Obinitsa. Bussiliinide info leiate tpilet.ee ja peatus.ee abiga.

Rongi sõit on ajavõit! Rongiühendus võimaldab jalgratturitel mugavalt Setomaale jõuda. Aastaringselt saab rongiga sõita Tartust Koidula peatuseni, suvekuudel sõidab rong Piusani. Värskasse tulijatel on soovitatav rongilt maha astuda Orava jaamas. Rongiplaani saab jälgida aadressil elron.ee

Tellitavaid bussireise pakuvad kohapeal:

  • Kalmer Lumi Reisid OÜ. Telefon + 372 517 5861
  • OÜ Liinamäe Reisid. Telefon +372 504 6116

Jalgsi

Matkasõpradele soovitame kulgeda mööda Metsa matkarada, mis on osa rahvusvahelisest Euroopa pikamaarajast E11. Puhkepeatusteks sobivad Setomaal matkajatele hästi meie muuseumimajad Obinitsas, Saatses ja Värskas.

Ratastooliga

Ratastooliga liikujatele on tagatud ligipääs meie muuseumide õuealale ja esimestele korrustele. Soovitame iga muuseumi võimalused enne külastust täpsemalt järgi uurida.