Meist

Külastajatele on igapäevaselt avatud neli erinevat ekspositsiooni –
Värska külastuskeskus - Reegi maja
Värska talumuuseum
Saatse muuseum
Obinitsa muuseum

Lisaks on võimalik ettetellimisel külastada veel kahte majapidamist – Paloveere talu ning Luikjärve talu. Neil, kel kultuuriga tutvudes kõht tühjaks läheb, on võimalus sisse astuda Värska talumuuseumi kõrval asuvasse Seto Tsäimajja. Hubases õhkkõnnas saab proovida erinevaid seto traditsioonilisi roogi ja soovi korral kaasagi osta.

Suvehooaeg on Setomaa muuseumides kindlasti aktiivsem, avatud on erinevad hooajanäitused, korraldatakse teemapäevi ja iloõdaguid ehk leelokoori kontserte, kuid ka muul ajal tasub muuseumidesse sisse astuda. Kevadel, sügisel ja talvel toimuvad erinevad üritused, mis aitavad seto kultuuriga sügavamalt tutvuda – erinevad konverentsid ja meistriklassid. Kindlasti on ka muuseumiperenaistel madalhooajal rohkem aega, et iga külastajaga pikemalt jutelda ning huvipakkuvatele küsimustele vastata.

Talv on Setomaa avastamata aare – kontinentaalse kliima tõttu on talved siin jahedamad ning lumerohkemad, võimaldades kasutada kohalikke suusa- ja uisuradu. Peale looduse nautimist saab tulla muuseumidesse, et end suure seto ahju ääres üles soojendada.

Setomaa muuseumid lähtuvad oma tegevustes looduse- ja keskkonnasõbralikkusest. Loodust ja maad kohtlesid austusega ka meie esivanemad siin Setomaal. Setomaa muuseumid, kohaliku pärandihoidjana, peavad oluliseks neid mõtteid kanda ja järeltulevatele põlvedele edasi anda.

Setomaa Muuseumid lähtuvad tegevuses seadusandlusest, põhimäärusest ja arengukavast, millega saab täpsemalt ka tutvuda.

Oleme tänulikud meie toetavatele partneritele, kelle abi ja nõustamisega saame arendada Setomaa Muuseumeid ja uusi näitusi.

Oleme tänulikud meie tublidele koostööpartneritele