Glamuurne 1930ndate stiilis peoõhtu Kindral Reegi majas

Kui noore Eesti Vabariigi ajal Värskas Põhjalaager tegutses, peeti pidusid enamasti suvistes välitingimustes. Ei ole palju möödas sellest ajast, kui oli veel inimesi, kes mäletasid, kuidas muusikud mängisid ja kuidas kohalikud noored Põhjalaagri peole tantsima läksid. Toredaid pilte seto külanoorikutega tantsivatest kaitseväelastest on säilinud mitmeid. Siseruumides toimunud pidudest on ainult üksikuid pilte. Leidub siiski andmeid, et “Laagri kodus”, nagu tol ajal ohvitseride kasiinot nimetati, toimus nii riigivanema visiitide puhul pidulikke õhtusööke kui ka muul ajal pidusid ja isegi maskeraade. Viimast mainib oma kirjades Eesti ratsarügemendi leitnant Boris Taar. Vanadel piltidel on näha nii kaunistatud söögisaali interjööri, Lutheri vabriku toole, pidulikku lauakatet ja tolleaegseid pikki kitsaid klaaspudeleid. Inimesed on lauas istumas nii ratsaväe mundrites kui pidulikes ülikondades. Külaliste ümber askeldamas ja toitu serveerimas on mustade kleitide ja valgete põllekestega tüdrukud. 

 2023. aasta 25. veebruaril taasloome Põhjalaagri väeülema kindral-leitnant Reegi majas 30ndate aastate keskpaiga õhustiku, niipalju, kui see tänapäeval võimalik on. Kujutame end ajas tagasi noore aga juba õitseva Eesti Wabariigi aega, kus kleidid olid voogavad, aatelisus oluline ja oma riigi mundrit kanda oli auasi. 

Külalised on oodatud Põhjalaagri vägede juhataja juurde Eesti Vabariigi aastapäeva peole 30ndate aastate stiilis pidulikes rõivastes, EW aegsetes paraadmundrites ning pidulikes ülikondades ja õhtukleitides. Kindral Reegi maja tunnimehe postil ja maja uksel võtavad külalisi vastu ajaloolises ratsaväe mundris mehed ning saabujad näitavad ette eelnevalt lunastatud lubatähe ehk pileti. Peoperemehe kindral Nikolai Reegi rollis on Henrik Guthan - tuntud sõjaajaloo-entusiastina on ta seotud nii Sõjamuuseumi kui Front-line klubiga. Tervitusnapsu pakuvad ajastule vastavates mustades kleitides ja põllekestega kaunid tütarlapsed..

Loomulikult rõkkab maja 1930ndate aastate stiilis muusikast ning on oodata suurepärast  esinemist Anna Curly Swing Bandilt. Laulab kaunis ja samethäälne lauljatar Anna ning teda saadab särtsakas punt elegantseid muusikamehi klahvpillidel, trummidel ning kontrabassil ning rõõmsaks swingiks tasub tantsukingad valmis panna.

Kindral Reegi maja on peo ajal kasutusel läbi kolme korruse ja elamusi leidub igal sammul. Põhiline pidu, muusika, tants ja sotsialiseerumine toimub esimesel korruseli. Avatud on baar, kust saab tellida jooke Euroopa viimase moe järgi, loomulikult 1930ndaid aastaid silmas pidades. Kindrali ja peokülaliste rõõmuks on Seto Tsäimaja kokad välja töötanud parimad suupisted, mida saab soetada puhvetist.

Keldrikorrusel on plaanis härradele kaardimängud ja relvade tutvustus. Daamidele teisel korrusel sisse seatud salongis on samal ajal 30ndate aastate ilunipid, naiste saladused ja soengu sättimine asjatundja käe all. On plaanis veel mitmed põnevad tegevused, sealhulgas meeliköitev oksjon ning 1930-40. aastatel tuntuks saanud lõbus seltskonnamäng “Lilleflirt”. Üles on seatud fotonurk, kus kõik peokülalised endast fotoülesvõtteid teha lasta saavad.

Pileteid sellele uhkele peole saab soetada Kindral Reegi majast, Värska Talumuuseumi käsitööpoest ning piletimüügikeskkonnast Fienta.

 

Tule kindrali majja peole ja saa osa elavast ajaloost!