12.11.2022 kl 10:00-15:00

Mardilaat Setomaal

Mardilaat Setomaal toimub juba kolmandat korda Värska talumuuseumi välialal!
Ootame laadalisi Värska talumuuseumi karjakoplisse laupäeval, 12. novembril kell 10.00-15.00.

Koplisse saab olema elav laadaala, kus on müügile välja pandud traditsiooniline käsitöö, talukaubad ja kõik muu hea, mida enne talve vaja koju varuda. Külastajad saavad kohtuda inspireerivate käsitöömeistritega, tutvuda eheda käsitööga, uurida ja küdida, anda sisse tellimusi. Kohale kutsutakse oma esinduse ja müügiletiga ka Setomaa sootskad ehk Kroonikogo ja aktiivsemad külakogukonnad.
Laat on hea koht selleks, et tulla kokku ja sõpradega kohtuda, vahetada teadmisi, mõtteid ja käsitööd ning sügisesi saaduseid, mida enne talve hea kodudesse varuda. 

Talus käib vilgas traditsiooniliste sügis-talviste tööde tegemine - Värska talumuuseumisse tulevad üle Setomaa muuseumide kokku muuseumimajade perenaised, kes koos Seto Käsitöö Kogo käsitöömeistritega teevad ja õpetavad huvilistelegi traditsioonilist käsitööd. Külastajad saavad astuda ligi ja õppida traditsioonilisi käsitöövõtteid. Õpitubasid on nii täiskavanutele kui ka lastele. Õpitubades osalemine väikese tasu eest.

Värska talumuuseum on saja aasta tagusele seto argielule keskenduv muuseum, kus muuhulgas on olemas ka toimiv sepikoda.
Setomaa Mardilaada ajaks puhume vanale sepikojale elu sisse - kohapeal on sepistamas sepp ja soovijad saavad kogenud sepa käe all ka ise sepa õpipoisid olla ja lihtsamaid sepatöövõtteid õppida. 

Laadaplatsil loob meeleolu seto leelo ja pillimäng. Moosekandid on oodatud üles astuma ning laulunaised ja -mehed ise laulu üles võtma just nii nagu vanasti laatadel kombeks!

Toredaid tegevusi jagub ka lastele.
Seto Tsäimaja pakub laadapäeval METSAST TALDRIKULE erimenüüd.

Kauplejad saavad täita registreerimisvormi - https://bit.ly/MardilaatSetomaal2022.
Kauplemistingimused jm lisainfo leiate Setomaa Muuseumide kodulehelt - https://setomuuseum.ee/et/mardilaat.

Tule naudi meeleolukat mardilaata Setomaal 12. novembril kell 10-15 Värska talumuuseumis!