Setomaa Muuseumid toimetavad piirangute kiuste

Kuigi Setomaa muuseumid ei saa märtsikuus külastajatele pakkuda näituste külastust ja programme siseruumides jäävad teisipäevast reedeni avatuks vabaõhumuuseumina Värska talumuuseum ning Seto Tsäimaja, kus asub nii söögikoht kui muuseumipood, kolmapäevast reedeni saab külastada ka muuseumipoode Reegi majas ning Obinitsa muuseumis. Reegi majas jääb kolmel päeval nädalas avatuks ka majas asuv kohvikuosa, mis on liitunud ühtlasi Kagu-Eesti kaugtöövõrgustikuga Kupland. Saatse muuseumi juurde jäävale piiriäärsele matkarajale saavad aga külastajad minna terve nädala vältel omale sobival ajal. Samuti säilib uurijatel võimalus kasutada Setomaa Muuseumide kogusid ja raamatukogu pidades kinni kehtivatest 2+2, maskikandmise ja desinfitseerimise reeglitest.

„Meie muuseumid asuvad keskustest üsna kaugel ja seega madalhooaeg on meil tõesti vaikne. Loomulikult oleme kurvad, et ei saa neidki väheseid külastajaid vastu võtta, kuid anname endast parima, et praegustes keerulistes tingimustes ikkagi hakkama saada,“ kommenteeris Setomaa Muuseumide hetkeseisu direktor Merily Marienhagen. „Jätkame suviste ürituste ja näitustega seotud ettevalmistustööga. Nii mõneski muuseumis on oodata väikest uuenduskuuri. Loodame väga, et vähemalt juunikuuks on praegune viiruse puhangust tingitud raske aeg möödunud ja saame inimesi oodata Sõirapäevale, Seto Folgile ja teistele sündmustele, mille toimumisega seotud oleme.“

 

Setomaa Muuseumid avatud 2021 märtsikuus:

Värska talumuuseum

vabaõhumuuseum avatud T-R kell 10-16

Seto Tsäimaja

söögikoht ja muuseumipood avatud T-R kell 11-17

Värska külastuskeskus - Reegi maja

muuseumipood ja kohvik avatud K-R kell 11-17

Obinitsa muuseum

muuseumipood avatud K-R kell 10-16. Muuseumi välialal olev eesti ja soome keelsete tektidega pildinäitus "Lauluemade jäg" on vaadeldav ka siis kui muuseumimaja suletud.

Saatse muuseum

Märtsikuus suletud. Külastajatel võimalus läbida muuseumi juurest algav 1 kilomeetripikkune piiriäärne matkarada.

Paloveere hoidlatalu

Paloveere tekstiilihoidlasse on võimalik uurijatel tulla ettetellimisel leppides eelnevalt külastuse kokku info@setomuuseum.ee.