12. juunil toimub Satserinna sõirapäev

Laupäeval, 12. juunil toimub Saatse muuseumi õuealal ja ümbruskonna taludes Satserinna sõirapäev. Sõirapäev tutvustab Saatse piirkonna kui „kohupiimanulga“ traditsioone ning tutvustab Setomaa tunnustoitu - sõira. Sõirapäeval õpetatakse sõira valmistama ning külastajate osalusel valitakse välja sõirameistrid. Unikaalset seto laulutraditsiooni esitavad leelokoorid, näha ja õppida saab seto tantse ja kuulda seto pillimängu karmoshkal. Päeva jooksul toimuvad kiiking, slackline, parkuuri õpitoad ning oma tööd tutvustavad piirivalvurid teenistuskoertega. Saatse kiriku ja külaga saab tutvuda "kultuurikõnnil" ja muuseumi matkarajal loodust avastada koos giidiga  Kuus ümbruskonnas asuvat talu avavad Sõirapäevaks oma väravad ja kutsuvad külla. Toimub käsitöö- ja talukaupade laat ning süüa saab nii sõira kui ka muud head seto sööki.

Sõirapäev toimub kell 12-17 ja sündmuse programm on tasuta. Sõira degusteerimine sõirakonkursil 2€.

Oma osalemisest sõirakonkursil saab teada anda aadressil saatse@setomuuseum. ee või telefonil 5342 1428. Osaleda saab kahes kategoorias - traditsiooniline seto sõir ja kaasajastatud kohupiimajuust. Rahvale degusteerimiseks tuleb kohale tuua 2kg sõira või kohupiimajuustu kategooria kohta ning osalejatele makstakse korraldajate poolt 15€.

Laadal kauplemiseks on võimalik registeeruda läbi taotlusvormi:  http://bit.ly/laadale_kauplema

Sõirapäeva toetavad Setomaa vald, Eesti Kultuurkapital ja Rahvakultuuri Keskus.