Luikjärve Talu

Luikjärve talu on Setomaa Muuseumide vabaõhufiliaal  Setomaal Tobrova külas. Tegemist on algupärasel asukohal paikneva traditsioonilise nn seto kindlustaluga.  Talu iseloomustab hoonetest, kõrgest väravast ja vahetaradest moodustunud suletud kinnine hoov, mille kompaktsus annab õuelviibijaile erilise kogemuse.

Talu asub Obinitsast 4 km kaugusel Obinitsa-Meremäe tee ääres Tobrova külas, looduskaunis paigas Tuhkvitsa oja kõrgel kaldal. Talu sai oma tarbe- ja joogivee Tuhkvitsa ojast. Talu vanimad hooned on ehitatud 19. sajandi lõpus ning kompleksis on säilinud palju vanapäraseid arhitektuurseid detaile.

1995. aastast on jäädvustatud filmina hetk Luikjärve talu pererahvaga - Kodo mu kullanõ

Talu vahetus naabruses asub ka Tobrova tsässon. Tsässonad on seto külades paiknevad väikesed palvemajad.

Luikjärve talu on planeeritud avada paari aasta pärast muuseum-elamustaluna, kus on võimalik osaleda mitmesugustes elava ajaloo hõnguga programmides ja üritustel. Seni on võimalik talukompleksiga tutvuda ettetellimisel, talu avatud uste päeval ja traditsioonilise esimesel lihavõttepühal toimuva Tobrova kirmaski ajal.

Hoonekompleksi  kordategemisel on hetkel teoksil eluhoone ja traditsioonilise ahju remont.  Kui  soovid nõu või jõuga kaasa aidata Luikjärve talu kordategemisele ja seal muuseum-elamustalu avamisele, võta meiega ühendust. Soovime, et Luikjärve talust saaks elav ja mõnus kohtumispaik erinevatele inimestele.