20. augustil toimuv Linnupäev pakub uudistamist suurtele ja väikestele

Öeldakse ikka, et "vaba kui lind...", nii tähistamegi Värska talumuuseumis Eesti Vabariigi taasiseseisvumist sel korral Linnupäevaga. Jagub nii silmailu kui tarka juttu, pillimängu ja lellot, lustida ja kõhutäidet saab ka!

Sündmusel räägitakse kodulindude pidamisest minevikus ja pidamisvõimalustest kaasajal, nii maa- kui ka linnatingimustes, lindude vajadustest ning munadest. Linnukasvatuskatab toidulaua liha ja munade näol ning annab kõrvalsaadusena sulgi. Linnusõnnik on väärtuslik ja kange väetis. Linnupäeval teeme kohapeal tutvust erinevate kanatõugudega, kuuleme rahvapärimusest, mis seotud kodulindudega ning jagame praktilisi näpunäiteid lindude pidamiseks.

Peale uhke valiku erinevatest kodulindudest on vaatamiseks on välja pandud mitu temaatilist näitust:

- käsitöönäitus Värska Talumuuseumi kogudest - linnukirjadega hamed
- näitus kodulindude pidamise piltidest
- näitus erinevatest kodulindude munadest

Toimuvad temaatilised meisterdamiseõpitoad suurtele ja väikestele.
Müügil linnuteemaline käsitöö.
Seto Tsäimaja pakub erinevaid linnulihast toite.

Kodulinnupäev on hea põhjus võtta kaasa nii noored kui vanad ja tulla veetma toredat päeva Setomaal.

Pilet 7/5€ annab sissepääsu Värska Talumuuseumisse ja kogu kodulinnupäeva üritusele. Perepilet 15€.

AJAKAVA:
11.00 Päeva avamine. Pillimäng, Värska muusikakool
12.00 “Kodulinnu pidamise põhitõed”, Janek Prits, Eesti Linnukasvatajate Selts www.linnukasvatajateselts.ee
13.00 “Kana ja muna seto kultuuris”, Õie Sarv
14.00 leelokoor Kuldatsäuk
15.00 “Erinevad kanatõud ja teised põnevad kodulinnud”, Janek Prits, ELS
16.00 Pillimäng. Värska muusikakooli õpilased

Õpitoad:
11-13 lastele – lõngatibude meisterdamine, 2€
13-15 suurematele – unenäopüüdjate meisterdamine, 5€

12-16 avatud LASTEALA, kus lapsed saavad mängida, joonistada ja olla hoitud, kuni vanemad loenguid kuulavad.